KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956079
nr 1395 6079
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1935, Mansporträtt. Olja på duk, 66x55, yttermått inklusive ram: 82x70 cm
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:58:56
3/5 17:17:34
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth